вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane prędko się eksploatują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się zacząć od właściwego i starannego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy wynik finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten gatunek płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji zatem dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий